
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3 nF |
| Voltage Rating (DC) | 5.6 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 4 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 18 V |
| Varistor Voltage | 8.5 V |
| Surge Energy Rating | 400 mJ |
| Peak Surge Current | 150 A |
Stock: 1656
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27540
Ext.Price$0.27540
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27540 | $0.27540 |
| 10 | $0.19270 | $1.92700 |
| 50 | $0.16944 | $8.47200 |
| 100 | $0.14898 | $14.89800 |
| 500 | $0.13142 | $65.71000 |
| 1000 | $0.12637 | $126.37000 |
| 3000 | $0.12021 | $360.63000 |
